Decorsystem

Poleć naszą stronę

Podaj e-mail odbiorcy

Akceptuję politykę prywatności

Najczęściej zadawane pytania

 Zamówienia
 
 1. Jak mogę zamówić wasze produkty?
  • Zamówienie składa się faxem lub mailem.
  • Sugerujemy skorzystanie z formularza zamówienia zawartego na naszej stronie internetowej.
  • Zamówienie może być wysłane za pobraniem lub po dokonaniu przedpłaty na konto.
  • Zamówienie może być również zrealizowane poprzez sklep internetowy.
  • W przypadku przedpłaty na konto wystawiamy fakturę proforma, na podstawie której klient wpłaca pieniądze na konto.
  • Towar wysyłamy po zaksięgowaniu wpłaty.
  • Towar wysyłany jest na palecie lub w drewnianych skrzyniach zwrotnych.
  • Po odebraniu towaru klient w obecności kuriera powinien sprwadzić zawartość przesyłki. W przypadku uszkodzenia towaru, klient powinien złożyć reklamację.
  • Po odebraniu towaru klient ma 7dni na odesłanie nam skrzyni. Skrzynie odsyłane są na nasz koszt wyłącznie firmą kurierską. Do skrzyni przyklejony jest zwrotny list, który klient przekazuje kurierowi.
    
 2. Czy dystrybuujecie wasze produkty na terenie Europy?

  Tak. Wysyłamy nasze produkty do klientów z Europy.

 3. Gdzie można kupić waszą sztukaterię?

  Towar można odebrać osobiście w siedzibie naszej firmy. Korzystamy także z usług firm kurierskich UPS i DHL z którymi mamy podpisane umowy. Dostarczamy sztukaterię transportem własnym na terenie województwa lubuskiego. Towar można zamówić również w naszym sklepie internetowym.

 4. Czego potrzebujecie do wykonania projektu (wizualizacji) elewacji?

  Wykonamy projekt (wizualizację), jeżeli prześlesz nam pocztą elektroniczną pomiary, zdjęcia lub projekt twojego domu. Koszt przygotowania wizualizacji domku jednorodzinnego z użyciem sztukaterii Decor System to:
  - elewacja frontowa - 300 zł brutto.
  Powyższa kwota jest odejmowana od zamówienia złożonego przez klienta.
  Termin realizacji wizualizacji, to 5 dni od daty zaksięgowania wpłaty na koncie i otrzymania zdjęcia.
  Uwaga!
  Zdjęcie budynku powinno być wykonane jak najbardziej prostopadle do elewacji.

 5. Czy pokrywam koszty transportu gdy złożę zamówienie?

  Tak. Koszt przesłania zamówionej sztukaterii uzależniony jest od wielkości zamówienia i ustalany jest indydwidualnie. Zamówienia wysyłane są za pośrednictwem firm kurierskich UPS i DHL na terenie całej europy.

 6. W jaki sposób zabezpieczony jest towar w transporcie?

  Sztukateria Decor System standardowo przesyłana jest na palecie w celu wyeliminowania ryzyka uszkodzeń towaru. W wyjatkowych sytuacjach lub przy bardzo małym zamówieniu wysyłamy towar w drewnianych skrzyniach lub kartonie.

 7. Jak długo będę czekać na otrzymanie przesyłki?

  Większość asortymnetu mamy na stanach magazynowych i mogą być wysłane natychmiast po złożeniu zamówienia. Natomiast asortyment nie oznaczony jako "Wysyłka Expresowa" wysyłamy w terminie do 7 dni roboczych.

 8. Jak są wysyłane - transportowane wasze produkty?

  Produkty Decor System są pakowane na paletach lub w drewniane skrzynie i przewożone są firmą kurierską.

 9. Jakie jest minimalne zamówienie?

  Nie ma minimalnej ilości. Możemy wysłać nawet jedną listwę.

 10. Co powinno zawierać zamówienie?

  Zamówienie powinno zawierać: 1). określenie rodzaju oraz ilości towaru w metrach bieżących (należy pamiętać o potrzebnych naddatkach),  2). kompletne dane do wystawienia faktury, 3). określenie formy płatności oraz dane kontaktowe, 4). numer telefonu. Sugerujemy skorzystanie z formularza zamówienia zawartego na naszej stronie internetowej.

 11. Ile kosztuje wysyłka?

  Koszty transportu uzależnione są od ilości zamówionego towaru. Nie ma znaczenia miejsce dostawy ani odległość na terenie kraju. Wysyłka drobnych elementów w kartonie to koszt 40zł/brutto, jeżli chodzi o wysyłkę listew i gzymsów (są one w odcinkach 2 metrowych) dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas transportu proponujemy wysyłkę na palecie - koszt 150 zł. Daje to gwarancję, że zamówiony towar trafi do Państwa nieuszkodzony.

 12. Czy w czasie transportu sztukateria elewacyjna nie uszkodzi się?

  Sztukateria Decor System przesyłana jest głównie na paletach, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzeń podczas transportu. Paczki na całej powierzchni zabezpieczone są warstwą styropianu. Dodatkowo każda przesyłka jest objęta ubezpieczeniem do 5000 zł. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia paczki należy poinformować o tym kuriera oraz wypełnić odpowiedni formularz, który będzie w jego posiadaniu. Tylko i wyłącznie w takim przypadku będziemy mogli uwzględnić reklamację.  

 13. Czy mogę zamówić próbkę sztukaterii, jaki będzie jej koszt, i czas oczekiwania?

  Tak. Koszt przesłania próbek sztukaterii wynosi 27 zł/brutto. Próbkę sztukaterii wysyłamy do godz. 14.00 i o ile zamówienie będzie złożone do godz.13.30 próbka zostanie dostarczona w przeciągu 24h.
  Powyższa kwota jest odejmowana w przypadku złożenia zamówienia na sztukaterię.
  UWAGA! - Istnieje możliwość wysyłki kilku próbek w paczce - w formularzu zamówienia próbki (uwagi), wystarczy wypisać symbole listew bądź gzymsów np. LE-1, LE-2, GE-1 i GE-4A.
  Próbki sztukaterii wysyłamy za pobraniem.

 Technologia  
 1. Z czego są zrobione produkty Decor System?
 2. Jakie są różnice pomiędzy waszymi produktami, a produktami innych firm?

  Różnice są w jakości produktu, szczegółach i kosztach ostatecznych.Produkujemy nasze wyroby z użyciem zaawansowanej technologii i wysokiej jakości materiałów. Sztukateria nasza wykonywana jest metodą ciągnioną, co gwarantuje uzyskanie ostrych krawędzi i gładkich płaszczyzn. Ostre krawędzie sprawiają, że sztukateria zamontowana na elewacji jest bardziej wyrazista. Dzięki temu że powierzchnia listew jest gładka, bardzo ułatwia to obróbkę łączeń i skraca czas montażu, a tym samym koszty montażu są niższe.

   

 3. Jakie są dostępne kolory?

  Nasze produkty są dostępne tylko w kolorze beżowym. Po zamontowaniu powinno się je pomalować  na wybrany kolor (używając wysokiej jakości farb).

   

 4. Czy wyroby Decor System pękają?

  Nie. Oferowane przez nas profile wykonane są z wysokiej jakości polistyrenu ekspandowanego (styropianu). Warstwa zewnętrzna profili pokryta jest wodnymi dyspersjami kopolimerów akrylowych z substancjami pomocniczymi i modyfikującymi oraz wypełniaczami kwarcowymi co sprawia, że profile te odporne są na zmienne warunki atmosferyczne a ich powierzchnia jest niezwykle twarda. Powłoka zewnętrzna ma delikatną porowatą strukturę imitującą naturalny wygląd piaskowca. Struktura taka ułatwia malowanie, zwiększa przyczepność i trwałość zewnętrznych powłok malarskich.

   

 5. Czy wasze wyroby i elementy są odporne na ekstremalne zmiany temperatur?

  Tak, nasze wyroby były testowane w wysokich i niskich temperaturach.

   

 6. Czy wasze wyroby można malować?

  Tak, nasze produkty powinny być malowane dobrej jakości farbami elewacyjnymi po zamontowaniu.

   

 7. Jak często powinienem malować?

  Porowata struktura sztukaterii gwarantuje znakomitą przyczepność farby. Kolejne malowanie zależy od tego jakej farby się użyje, a trwałość powłoki malarskiej określa producent farby.

   

 8. Czy wasze wyroby psują się?

  Nie. Sztukateria nasza nie psuje się i nie utlenia. Zaletą naszej sztukaterii jest brak konserwacji. Musisz tylko pomalować kiedy jest to potrzebne.

 9. Jaką dajecie gwarancję na wasze produkty?

  Gwarancja na nasze produkty wynosi standardowo  dwa lata, natomiast dzięki wysokiej jakości materiałów, trwałość naszych elementów sięga kilkudziesięciu lat.

   
 10. Na jakim etapie budowy montuje się profile?

  Nasze elementy architektoniczne powinno się montować po wykonaniu ocieplenia i warstwy zbrojonej ściany (dla budynków ocieplanych) ale przed pracami wykończeniowymi - nakładaniem tynków strukturalnych czy malowaniem. Można zamontować je również później, pamiętając o zastosowaniu właściwych klejów. Montaż na już skończonej elewacji, szczególnie przy chropowatości ścian (baranek lub gruba struktura tynku), jest bardziej pracochłonny. Jednak przy starannym wykonaniu prac zwykle wystarczą później drobne poprawki malarskie wokół gzymsów.

 11. Czy można stosować wasze gzymsy na budynku ocieplonym?

  Gzymsy doskonale nadają się do użycia na wszelkich rodzajach ścian - na tynkach tradycyjnych, elewacjach z cegły czy kamienia, a szczególnie na budynkach ocieplanych z zewnątrz zarówno styropianem jak i wełną mineralną, gdzie montaż ciężkich elementów jest bardzo trudny. Do każdego rodzaju ściany należy tylko dobrać odpowiedni klej.

 12. Czy produkujecie wyroby dla celów renowacji, odtwarzacie elementy architektoniczne według wzorców?

  Tak. Wykonujemy wszelkie rodzaje gzymsów i wiele innych detali architektonicznych dla celów renowacji budynków. - więcej

 13. Czy wykonujecie łuki i ile one kosztują?

  Jesteśmy w stanie wyciąć każdy łuk, który klient będzie potrzebował. Cena łuku jest ustalana indywidualnie w zależności od wybranej listwy i promienia łuku. Jego długość obliczana jest zawsze po zewnętrznej. - więcej

Montaż  
 1. Jak powinienem zamontować wyroby?
 2. Czy muszę malować wyroby?

  Tak, nasze produkty powinny być malowane dobrej jakości farbami elewacyjnymi po zamontowaniu.

   

 3. Czy muszę dodatkowo powlekać listwy po zamontowaniu?

  Nie. Nasze produkty są gotowe do montażu i wymagają jedynie pomalowania po zamontowaniu.

   

 4. Czy mogę zamontować waszą sztukaterię na cegły lub kamień zewnętrzny?

  Tak, ale wymaga to użycia odpowiednich klejów. Sugerujemy użycie kleju Adesilex P9 firmy Mapei z dodatkiem do tego kleju ze specjalną żywicą akrylową Akrystol firmy Decor System

   

 5. Jakiego powinienem użyć kleju?

  Do klejenia sztukaterii elewacyjnej powinno się używać dobrej jakości klejów stosowanych w systemach docieplań - proponujemy (Adesilex P9 firmy Mapei) Przy klejeniu listew do elewacji zalecamy stosowanie klejów stosowanych w systemach dociepleń elastycznych, mrozo- i wodoodpornych rozrabianych ze specjalną żywicą akrylową Akrystol firmy Decor System, zwiększa ona przyciąganie międzycząsteczkowe o kilkadziesiąt razy, co daje w konsekwencji rewelacyjne rezultaty, zarówno w trakcie montażu jak i wiele lat później. Klej przygotowujemy, zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. W miejsce wody, dodajemy Żywicę Akrylową firmy Decor System™ (można dodać niewielką ilość wody w celu dobrania konsystencji kleju). Temperatura pracy kleju mieści się w przedziale od +5 °C do +35 °C.

   

 6. Jak powinienem zakończyć parapet?
 7. Jaka jest standardowa długość waszych elementów?

  Listwy, gzymsy i fasety produkowane są w odcinkach 2m długości.

 8. Czy montujecie waszą sztukaterię?

  Nie. Nasza firma zajmuje się tylko produkcją sztukaterii, ale możemy polecić firmy, które zajmują się montażem sztukaterii.

 9. Czy widoczne są miejsca łączeń w waszych listwach?

  Nie, w przeciwieństwie do listew wykonanych matodą natryskową, w naszych listwach nie widać łączeń, ponieważ powierzchnia listwy jest gładka, a szpachlowane miejsce jest nie widoczne ponieważ ma taką samą  strukturę jak listwa. W listwach wykonywanych metodą natryskową powierzchnia listwy jest porowata (ma strukturę baranka), a miejsca łączeń są szpachlowane i są gładkie.

 10. Czy montaż jest trudny?

  Technologia montażu jest prosta. Nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia. Gzymsy są lekkie i bardzo elastyczne, dzięki czemu znacznie ułatwia to montaż.  - więcej

 11. Jak obliczyć okna łukowe ?

  Dla otworów okiennych i drzwiowych zakończonych połową okręgu wystarczy podać średnicę okręgu mierzoną wewnątrz otworu minus około 5 mm, aby ewentualne niedokładności łuku przykryć profilem, a następnie wyszpachlować wnętrze otworu równo z krawędzią profilu. - więcej

 12. Co jeżeli łuk nie jest połową koła a jedynie jego wycinkiem ?

  Dla otworów okiennych i drzwiowych zakończonych innym fragmentem okręgu należy podać dwa wymiary: średnicę łuku mierzoną wewnątrz otworu oraz wysokość łuku mierzoną od podstawy łuku do najwyższego punktu. - więcej

 13. Co jeżeli łuk jest elipsą?

  Wówczas niezbędny będzie szablon, który należy wykonać na budowie np. z kartonu lub dykty następnie przesłać go do nas.

 14. Jak obliczyć długości potrzebnych profili?

  Przy obliczaniu długości opaski należy pamiętać o dodaniu 1 szerokości opaski do wysokości otworu oraz 2 szerokości opaski do szerokości otworu. Zalecane jest również dodanie niewielkiego naddatku ok. 2-3cm na stronę. - więcej

 15. Jak obliczyć długości podokienników?

  Długość podokiennika powinna wynosić minimum szerokość otworu okiennego plus podwójna szerokość zastosowanych listew wokół okiennych, lub nieco więcej (zależy od gustu). - więcej

 

 Jeśli nie odnalazłeś odpowiedzi na wszystkie interesujące Cię pytania, skorzystaj z formularza poniżej.

email address:
Homepage:
URL:
Comment:

*:
*: